Перемога хмельничан у Польщі

Як відомо, Польща славиться своєю організованістю та педантичністю, саме таким і був фестиваль, у якому брали участь наші земляки. За свою майже тридцятирічну історію фестиваль-конкурс не проводився лише раз, у 1981 році, через революцію.

 Для участі у ньому було запрошено сім духових оркестрів з Білорусі, України, Німеччини та Польщі, які разом із мажоретками презентували свої найкращі композиції. Україну представляли хмельничани — муніципальний естрадно-духовий оркестр та колектив мажореток “Альфа”.

У перший день відбувся яскравий марш-парад вулицями міста до амфітеатру, де феєрично й урочисто відкрили фестиваль. Тут-таки був організований ювілейний концерт на честь 40-річчя духового оркестру містечка Свеце. Другий день був надзвичайно насиченим концертами та виступами конкурсантів. Вразило своєю грандіозністю нічне шоу, де по два оркестри з різних країн разом із мажоретками мали показати свою 40-хвилинну шоу-програму, а глядачі обирали найкращий колектив. Наша команда виступала разом із господарями фестивалю. Глядачі були вражені виконавською майстерністю, чіткістю та чистотою виконання композицій українського тандему. А хмельничани в свою чергу були у захваті від масштабності фестивалю, майстерності інших колективів, вихованості, гостинності та уваги місцевого населення. Наші земляки повернулися з морем ідей та океаном позитивних вражень, показавши себе з найкращого боку. Вперше беручи участь у такому серйозному конкурсі, вони посіли високе друге місце.

Мажоретки розповіли, що на такій великій сцені вони ще не виступали, і це надавало нових позитивних емоцій: “Організатори конкурсу продумали все до деталей. Сцена для оркестру була розташована вище, знизу ― великий майданчик для виступу мажореток. Глядач (здавалося, що все місто Свеце завітало на свято музики і пластики) спостерігає за дійством в цілому: мажоретки доповнюють оркестр, підкреслюючи музичні акценти, майстерно прикрашаючи чіткими елементами музичний твір. Спостерігаючи за виступами інших колективів, ми були вражені таким ефектом”.

“Часом у дівчат на перевдягання було лише три хвилини, хоча костюми мажореток дуже складні, з великою кількістю деталей, але вправність й організованість ― велика сила. Саме завдяки взаємопідтримці ми жодного разу не затримували вихід. І взагалі, на фестивалі ми зрозуміли, що кращої за нашу команду немає. Дуже вдячні нашим музикантам, колективу муніципального естрадно-духового оркестру, за все: професіоналізм, розуміння, підтримку і за особливий командний дух, без якого не було б перемоги”, ― поділився враженнями Олександр Мильніков.

Фестиваль справив на нашу команду дуже гарне враження і залишив масу позитивних емоцій. На святі музики і грації панувала особлива дружелюбна атмосфера, хоча це був конкурс, де кожен прагнув перемоги.

Перше місце на фестивалі посіла команда з Білорусії, друге ― Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр та колектив мажореток “Альфа”, а третє ― молодіжний духовий оркестр з м. Ростажево (Польща). Окрім дипломів, хмельницька команда привезла додому новий музичний інструмент ― відзнаку за перемогу.

Загалом український тандем, не тільки високопрофесійний, але й надзвичайно злагоджений і дисциплінований, дуже сподобався суддям фестивалю. Мер міста Варлюбе, вручаючи їм сувеніри, сказав: “До зустрічі наступного року”, тому сподіваємося, що наші земляки поїдуть на фестиваль знову, а ми з нетерпінням чекатимемо нових перемог.

Незважаючи на надзвичайно насичену конкурсну програму, мажоретки все ж побували у Варшаві. Звичайно, дві години — замало, аби відвідати усі визначні місця, та в цілому місто дуже сподобалося, адже більшість дівчат ніколи там не була.

Не тільки приємні спогади, а й нові знайомства, дружні стосунки та креативні ідеї, для втілення яких буде цілий рік, ― це той цінний багаж, який привезла команда з Польщі.

Літні канікули мажореток скорочені: вже 20 серпня колектив “Альфа” вирушає на чемпіонат Європи у місто Тотабаня (Угорщина). Бажаємо нашим талановитим землякам нових перемог і творчих успіхів!

 

Валерія БАРТУН і Дар’я ДОРОГАНЬ, вихованки прес-клубу “Юний журналіст”